Mikroregion ČISTÁ-SENOMATY

Tipy na výlety

 

Z hradu Krakovce do Milíčova
canadian pharmacy viagra pharmacy online www.antibioticsonline.org antibiotics online pharmacy https://rxcanadainpharmacy.com/ pharmacy online
za náhrobními kameny urozených pánů

Tento okruh mohou absolvovat pěší i cykloturisté. Jeho náročnost je malá je dlouhý cca 7 km. Výchozím místem je bývalý Červený zámek - hrad Krakovec.

 

Popis cesty:

Cesta z hradu Krakovce údolím Krakoveckého potoka k soutoku s říčkou Javornicí a odtud do Milíčova vede po červeně značené turistické trase. V Milíčově vás značka dovede až ke kostelu. Z Milíčova zpět na Krakovec vede cesta přes vesnici Šípy a řídit se můžete podle značení cyklistické trasy 0043. Pro vaši orientaci - u kostela se obraťte zpět do vsi a po silnici jděte do Šípů. Cca 100 m za prvními domy v Šípech přijdete na velké rozcestí ve tvaru obráceného Y. Rovně vede silnice dál do vsi, vy odbočte doprava, tato cesta vás dovede až do Krakovce.

 

Krajem Boží vody, děvčátka Dany a letce Pánka

Okruh tímto krajem je určen pěším. Jeho náročnost je lehká a délka cca 9 km. Výchozím místem je zrekonstruovaný barokní hostinec na návsi v obci Petrovice.

 

Popis cesty:

Cesta lesem z Petrovic do Příčiny není značena, orientace je přesto velmi snadná. Dejte se pěšinou vpravo vedle kostela, projděte krátkou uličkou mezi domy a na rozcestí pokračujte rovně do lesa (vlevo odbočuje asfaltová cesta ke hřbitovu, vpravo lesní pěšina). Za železničním přejezdem pokračujte vlevo (vpravo odbočuje lesní pěšina) a po stejné cestě stále vzhůru až na okraj lesa. Cestou přejdete jednu velkou a jednu malou křižovatku lesních cest (na velké křižovatce kříží vaši cestu stejně široká a užívaná cesta, na malé křižovatce je křižující cesta užší a mnohem méně užívaná). Pokud by pro vás bylo stoupání příliš náročné, použijte zkratku - odbočte na velké křižovatce, která se nachází zhruba v polovině výstupu, doleva, cesta vede přímo do Příčiny. Pokud jste si vybrali delší trasu a vystoupali až na okraj lesa, odbočte vlevo na méně používanou cestu (v létě může být zarostlá vyšší trávou, v tom případě použijte k chůzi okraj lesa) směrem k telekomunikačnímu stožáru Divín. Asi v polovině vzdálenosti ke stožáru se cesta stáčí lesem vlevo dolů. Pokračujte touto cestou stále vpřed přes les a louku, kolem rozbitého bílého kříže (tady se cesta sbíhá se zkratkou z velké křižovatky), malého rybníčku a prvních domů Příčiny až k silnici. Tady odbočte vpravo vzhůru po silnici a jděte až k vodojemu, kde vás čeká zmíněná vyhlídka přes Rakovnicko ke Krušným horám. Od vodojemu se vraťte stejnou cestou zpět až na rozcestí u rozbitého bílého kříže a dejte se prostřední, širokou cestou (zkratka z velké křižovatky) a po ní jděte až na velkou křižovatku (cestou není žádné rozcestí, takže nemůžete zabloudit) a na ní odbočte doprava do Petrovic.

 

(Zdroj:  www.rakovnicko.info, autor textu Roman Hartl)

Vlastní

Nabídky práce

banner

Náhodné foto

05_rerichy.jpg

Návštěvnost

TOPlist